Bizimle iletişime geçin

Güncel

DERİTEKS’ten saldırı açıklaması: Korkmadık, korkmuyoruz!

Deriteks Genel Başkanı Makum Alagöz’e yönelik silahlı saldırı Tuzla’da protesto edildi.

Deriteks Genel Başkanı Makum Alagöz’e yönelik silah saldırı Tuzla Organize Sanayi bölgesinde sendika yönetici, üyeleri ve deri işçileri tarafından protesto edildi.

Burada Deriteks sendikası yönetim kurulu adına bir açıklama gerçekleştirildi.

Sendika tarafından yapılan açıklamada, İzmir’de Çiğli Organize Sanayi Bölgesinde bulunan ve toplu sözleşmeli iş yerimiz olan AKAR TEKSTİL’ de iş yeri Sahibi ve yöneticilerinden Hayrettin AKAR’ın kardeşi Onur AKAR tarafından fabrikada yaşanan kimi sorunları çözmek için görüşeme daveti ile başlayıp, alçak bir pusuya dönüşen bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Onlarca iş kolunda yüzlerce defa başta sendikamız DERİTEKS ve konfederasyonumuz TÜRK-İŞ olmak üzere birçok kardeş sendikamız, direnen işçiler bu saldırılara maalesef ki yabancı değil” denildi.

Açıklamanın devamında, “Genel Başkanımız Makum ALAGÖZ’ ün yaralandığı sendika yönetici ve çalışma arkadaşlarımızın hasbelkader kurtulduğu bu saldırı, sömürüyü dizginsiz yürütmek isteyen, bütün dertleri daha fazla kâr etmek olan zihniyetin saldırısıdır. Kendilerini lüks ve şatafat içinde yaşatan işçinin kazanılmış hakkını gasp etmeye çalışarak, emeğin değerini, insanca ve hakça paylaşımın kıymetini bilmeyip alın terine ve onu koruyanlara kurşun sıkma hadsizliği ve de düşmanca tutumu sömürü çarklarının vahşi bir parçasıdır”  ifadeleri kaydedildi.

Yaşanan bu saldırı karşısında sessiz kalmayacaklarının altını çizen sendika, “Biliyoruz ki sözlerimiz sadece DERİTEKS ’in sözleri değil tüm işçi sınıfın tüm emek dostlarının duygularını ifade etmektedir. Yaşanan bu saldırı karşısında sessiz kalmayacağız. Bu saldırıyı yapanların gerekli cezayı alıncaya kadar sürecin takipçisi olacağız.

Mücadele tarihimizden öğrendiğimiz bir şey var. O da her zorlu süreci birlikte aştığımız gibi bu saldırıları da birlikte aşacak sınıf dayanışması ile göğüsleyeceğiz. Korkmadık, korkmuyoruz, işçi sınıfı kazanacak!”  sözlerini kaydetti.Mart 2024
PSÇPCCP
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Daha Fazla Güncel Haberler