Bizimle iletişime geçin

Güncel

Maçoğlu, son Kadıköy anketini açıkladı: 1-2 puan fark var

TKP Kadıköy Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Maçoğlu, yerel seçimlere ilişkin yapılan anket sonucunu canlı yayında açıkladı. Maçoğlu, “Şu anda bizimle CHP’nin oy potansiyeli yüzde 30’un üstünde, CHP ile aramızda 1-2 puan fark var” dedi.

SMF, TKP, Devrim Hareketi, ODAK, Proleter Devrimci Duruş’un bir araya gelmesi ile oluşan Kadıköy Halk Dayanışması tarafından Türkiye Komünist Partisi (TKP) listesinden Kadıköy Belediye Başkan adayı gösterilen, Dersim Belediyesi Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, katıldığı canlı yayında Kadıköy için yaptırdıkları anket sonuçlarını açıkladı.

Şu anda CHP ile TKP’nin Kadıköy’de oy potansiyelinin yüzde 30’un üzerinde olduğunu söyleyen Maçoğlu, iki parti arasında 1-2 puan fark olduğunu belirtti ancak kimin önde olduğunu açıklamadı. 

tv100 ekranlarında kendisine yöneltilen “Anketlerdeki durumunuz ne beklediğiniz oy oranının üstünde misiniz altında mısınız?” sorusunu yanıtlayan Maçoğlu’nun yaptığı açıklamaları şöyle:

“Üstündeyiz. Söylüyorum açıkça şunu söyleyeyim hani biz çıkıp bu anket şirketlerine ödemeler yaparak bunu deklare etmeyi doğru bulmuyoruz. Bizim de kendimizin beraber çalıştığı gerçekten de şimdiye kadarki diyelim Ovacık ve Dersim merkezde de beraber çalıştığımız ve bizim kazanımlarımızı da bir ya da iki puan yanılma payıyla doğru tahmin eden arkadaşlarımız var.

Geçen dönem AKP yüzde 19 alıyor, 19 nokta küsur. İYİ Parti Emre Kınay ile giriyor. 13-14 civarında oy alıyor. Ama yaptığımız araştırmaları söyleyeyim Emre Beye özellikle kişisel oyuyla beraber bir tepki oyu da gidiyor. Yani mevcut CHP adayına olan tepki oyu da oraya gidiyor. Ama AKP yüzde 16 ile 19 üzerinde devamlı oy almış bölgede. Şimdi bizim girdiğimiz bu süreçte AKP yüzde 13- 14 civarına kadar düşüyor.

Aslında biz her taraftan oy alıyoruz şunu görün. Biz şöyle bir CHP’nin tabanına oynamak ya da AKP öyle değil programımızla gittiğimizde kendisini ben MHP’liyim, ben geçmişte hep MHP’ye verdim ülkücüyüm. Ben AKP’liyim, AKP’ye verdim deyip ancak bu dönem size vereceğim diyenlerin sayısı çok yüksek.

Ben 50 yıldır CHP’liyim diyenlerin, bu dönem değiştireceğiz diyenlerin sayısı da çok yüksek. Emin olun şu anda bizimle CHP’nin oy potansiyelimiz yüzde 30’un üstünde. İkimiz de yüzde 30’un üzerindeyiz. CHP ile bizim aramızda 1-2 puan var onu da söyleyeyim. Kimin önde olduğunu söylemem ama yüzde 1-2 puan fark var.”

Maçoğlu’nun sözlerinin duyan Taksim Meydanı programını sunan gazeteci Gürkan Hacır ise dikkat çeken bir tepki vererek, “Başkan bu doğruysa olay olur. Doğru derken sizin söylediğinizi kastetmiyorum bu anket doğruysa büyük olay olur” ifadelerini kullandı.Nisan 2024
PSÇPCCP
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 

Daha Fazla Güncel Haberler