Bizimle iletişime geçin

LGBTİ+

LGBTİ+ dernekleri: Yaşamlarımız, irademiz değerlidir, kudretlidir

Cumhurbaşkanlığı ikinci tur oylamasından sonra 17 Mayıs ve Kaos GL dernekleri ortak bir açıklama yayımladı. Açıklamada, Erdoğan’ın seçim kampanyası süresince ve seçim sonrası konuşmalarında LGBTİ+’ları hedef gösterdiği belirtilerek “Bizi kapatmayı vaat olarak sunsalar da; bir kere açıldık, bir daha kapanmayız,” denildi.

28 Mayıs’ta düzenlenen Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tur oylamasını, kesin olmayan sonuçlara göre Recep Tayyip Erdoğan’ın yüzde 52,16 oy oranıyla kazanmasının ardından LGBTİ+ derneklerinden ilk açıklama geldi.

17 Mayıs ve Kaos GL derneklerinin ortak açıklamasında, Erdoğan’ın seçim kampanyası süresince ve seçim sonrası konuşmalarında LGBTİ+’ları hedef gösterdiği belirtilerek “Bizi kapatmayı vaat olarak sunsalar da; bir kere açıldık, bir daha kapanmayız,” dendi.

“Yine hedef gösterdi”

LGBTİ+ derneklerinin açıklaması şöyle:

“Her seçim döneminde olduğu gibi bu seçim döneminde de LGBTİ+ düşmanlığı ile dolu bir süreci hep beraber izledik. Bizim hakkımızda konuştular. Bizi, yaşamlarımızı hakaretlerle değersizleştirmeye çalıştılar. Ancak yaşamlarımız, irademiz değerlidir, kudretlidir.

13. Cumhurbaşkanı, İstanbul’da yaptığı konuşmasında yine bizleri hedef gösterdi. Alışmadık, kanıksamadık ancak mücadelemizin bu sözlerden daha büyük olduğunu da unutmadık.

“Bu karanlık günleri de aşacağız”

17 Mayıs ve Kaos GL dernekleri olarak, LGBTİ+ toplumunu güçlendirmeye, LGBTİ+’ların eşitliği ve özgürlüğü için mücadele etmeye devam edeceğiz. Seçimler ve sonrasının gösterdiklerini değerlendirip, yeni dönem için yol haritamızı çıkartacak, LGBTİ+ kamuoyu başta olmak üzere tüm toplumla paylaşacağız.

Lezbiyen, gey, biseksüel, trans ve interseksler olarak doğduğumuz andan itibaren başlayan mücadelemizle bu karanlık günleri de aşacağız. Birbirimizden güç almaya devam edeceğiz. Mücadeleyi, dayanışmayı, sevmeyi sürdüreceğiz. Aşklarımıza, yaşamlarımıza ve birbirimize sahip çıkacağız. Bizi kapatmayı vaat olarak sunsalar da; bir kere açıldık, bir daha kapanmayız.

LGBTİ+’ların özgürleşmesi, tüm toplumu özgürleştirecek!”Mayıs 2024
PSÇPCCP
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Daha Fazla LGBTİ+ Haberler