Bizimle iletişime geçin

Güncel

Partizan ve SMF’den İzmir’de Kaypakkaya paneli: Kaypakkaya ölümsüzlüğünün 51. yılında yolumuzu aydınlatıyor!

Partizan ve SMF, İzmir’de “51.Ölümsüzlük Yılında Kaypakkaya Perspektifinden Emperyalist Savaşlar Ve Devrimci Tutum” konulu panel gerçekleştirildi.

Partizan ve SMF tarafından yapılan anma etkinliği, Komünist Önder İbrahim Kaypakkaya şahsında tüm devrimci ve sosyalist mücadele de güneşe uğurlananlar için yapılan saygı duruşu ile başladı.

Konuşmalarda İbrahim Kaypakkaya’nın 68 kuşağının ve 71 devrimci çıkışının mihenk taşlarından olduğu, Türkiye ve enternasyonalist mücadelenin simgelerinden biri olduğu dile getirildi. Kaypakkaya’nın direnişi, mücadelesi ve ortaya koyduğu perspektif ile ölümsüzlüğünün 51. yıldönümünde hala devrimin yolunu aydınlattığı ve aydınlatmaya devam ettiği vurgusu öne çıkarıldı. Panel, Kaypakkaya perspektifinden emperyalist savaşlara dair bakış açısı ile devam edildi. Bugün yaşanan emperyalist savaşlarda  takınılması gereken tavrın ve gerçekliğin tam olarak Kaypakkaya’nın ortaya koyduğu ulusal sorun meselesi gibi net ve bilimsel olması gerektiğinin altı çizildi. Yine emperyalist savaştan kaynaklı yaşanan mülteci krizinde de Kaypakkaya’nın tarihte ortaya koyduğu MLM tarzda ele alınmasını gerektiği ifade edildi.

Konuşmalardan sonra salonda bulunan dost sosyalist ve devrimci kurumlara ve katılımcılara söz verildi. Söz alan Dostluk ve Dayanışma Derneği(DK-DER) birleşik mücadele de Kaypakkaya’nın önemine vurguladı. Panel, serbest kürsünün ardından müzik dinletisi ile panel sona erdi.

Panele, Söz Ve Eylem, Mücadele Birliği, Devrimci Öğrenci Birliği, TÖP ve Köz katıldı.Temmuz 2024
PSÇPCCP
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Daha Fazla Güncel Haberler