Bizimle iletişime geçin

Emek

Taksim Hilton Otel’de işçilerin direnişi kazanım ile  sonuçlandı

Dev-Yapı-İş Sendikası, Taksim Hilton Bosphorus oteli tadilat işinde çalışan Berko inşaat taşeronu Gürer Mekanik işçisi üyelerinin ödenmeyen maaşları ve gasp edilmeye çalışılan hakları için Beyoğlu’da bulunan Hilton Otel’in önünde başlattıkları eylem kazanım ile sonuçlandı.

Devrimci Yapı, İnşaat ve Yol İşçileri Sendikası (Dev Yapı – İş), Taksim Hilton Bosphorus Oteli tadilatında çalışan işçilerin haklarının gasp edilmesine ilişkin Taksim Hilton Oteli önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamada, “Tüm haklarımızı alıncaya kadar direneceğiz” pankartı açıldı. 

Halklarını Eşitlik ve Demokrasi Partisi ( DEM Parti)  Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi Musa Piroğlu da eyleme destek verdi.

‘Patronların karşısında olacağız’

DEV-Yap-İş Genel Sekreteri Nihat Demir,  “Türkiye’nin birçok kentindeki inşaatlarda, her gün işçiler hak gasplarına uğruyor. İşçilerin sahipsizmiş gibi görüldüğü bu ortamda, biz bu durumu kabul etmiyoruz ve reddediyoruz. Nerede olursa olsun, işçinin alın teri gasp edildiğinde biz o patronların karşısında olacağız” diye konuştu.

Yapılan basın açıklamasının ardından otel işçileri oturma eylemi başlattı. Eylem sırasında otel yetkilileri gelerek işçilerle görüştü. Yapılan görüşmeler sonucunda, otel yetkilileri işçilerin haklarını bugün içinde vereceğini belirtti. Bunun üzerine işçiler eylemlerine son verdi. Temmuz 2024
PSÇPCCP
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Daha Fazla Emek Haberler