Bizimle iletişime geçin

Güncel

Hrant’ın Arkadaşları, Dink’in katledildiği yerden seslendi: Biz bitti demeden bu dava bitmez

Tetikçi Ogün Samast’ın tahliye edilmesine tepki gösteren Hrant’ın Arkadaşları, “Biz ‘bitti’ demeden bu dava bitmez” dedi.

Hrant Dink’in katili Ogün Samast’ın tahliye edilmesine toplumun birçok kesiminden tepkiler sürüyor. Hrant’ın Arkadaşları, Dink’in katledildiği Sebat Apartmanı önünde bir araya gelerek Samast’ın tahliyesini protesto etti. Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Eşsözcüsü Esengül Demir’in yanı sıra çok sayıda siyasi parti ve demokratik kitle örgütü temsilcisi katıldı.

Dink’in katledildiği Sebat Apartmanı önünde bir araya kitle, “Hepimiz Hrant’ız, hepimiz Ermeniyiz”, “Faşizme inat, kardeşimsin Hrant”, “Hrant için, adalet için”, “Biz bitti demeden bu dava bitmez” sloganları attı.

Eylemde, Hrant’ın Arkadaşları adına söz alan Bülent Aydın, Dink cinayetinin arkasındaki güçlerin ortaya çıkarılıp yargılanması sürecine dek mücadele etmeye devam edeceklerini vurguladı.

Aydın, “Biz, daha ilk duruşmalardan başlayarak, bu dava ne zaman başlayacak dedik.’Öldür’ diyenler yargılansın dedik. Bunu bugün de bir kez daha burada tekrarlıyoruz. Biz ‘bitti’ demeden bu dava bitmez ve eğer daha cinayet davası sona ermeden tetikçiler, üstelik içinde ‘iyi hal’ tabiri de geçen bir kararla aramıza bırakılıyorsa 16 yıldır tekrarladığımız karanlıkla yüzleşmeden bu karanlığın içinden çıkamayız.”

Ardından Dink’in katledildiği yere karanfiller bırakıldı.Haziran 2024
PSÇPCCP
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Daha Fazla Güncel Haberler