Bizimle iletişime geçin

Güncel

Bahçeli’den normalleşme açıklaması: Temennimiz AK Parti ile CHP’nin geniş tabanlı ittifakı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada, “AK Parti içindeki gayri memnun kesimin devamlı suyu bulandırmasını da dikkate alarak, AK Parti ile CHP arasında geniş tabanlı bir ittifakın vücuda gelmesi, buna da altılı masanın diğer unsurlarının desteği Milliyetçi Hareket Partisi’nin samimi dileği ve temennisidir. Buna rağmen Cumhur İttifakı’na bağlılığımız kararlılıkla devam edecek” ifadelerini kullandı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, normalleşme tartışmaları ve Sinan Ateş davasıyla ilgili açıklamalar yaptı.

Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada Ankara’da suikast sonucu hayatını kaybeden Sinan Ateş’in cinayet davasına değinerek, “Milliyetçi Hareket Partisi mezkur davanın 1 Temmuz 2024 tarihinde yapılacak duruşmasında mutlaka hazır bulunacak, karanlık oyunlarla ve bu oyunların figüranlarıyla Türk yargısının huzurunda hesaplaşacaktır” ifadelerine yer verdi.

Normalleşme tartışmalarına değinen Bahçeli, “Çok bilinmeyenli yeni bir denklemin kurulmak istendiği gözlemlenmektedir” dedi. Partiler arası görüşmelerin MHP’yi hedef alan kampanyaya dönüştüğünü iddia eden Bahçeli, “Esrar perdesi aralandığında başka hesapların, alttan alta körüklenen farklı beklentilerin varlığı müşahede ve mütalaa edilmektedir” ifadelerini kullandı.

Bahçeli, “Siparişi yapılan normalleşme ve yumuşama atmosferinin sürdürülebilir hale gelmesinin önünde şayet Milliyetçi Hareket Partisi bariyer olarak telakki ve tarif ediliyorsa, bu konuda da geniş bir ittifak husule gelmişse, bize düşen sorumluluk ülkemiz ve milletimiz uğruna her türlü fedakarlığı göze almak, gereğini ise gönül huzuruyla yapmaktır” dedi.

Bahçeli, “AK Parti içindeki gayri memnun kesimin devamlı suyu bulandırmasını da dikkate alarak, AK Parti ile CHP arasında geniş tabanlı bir ittifakın vücuda gelmesi, buna da altılı masanın diğer unsurlarının desteği Milliyetçi Hareket Partisi’nin samimi dileği ve temennisidir. Buna rağmen Cumhur İttifakı’na bağlılığımız kararlılıkla devam edecek, TBMM’de kanun tekliflerine verilen desteğimiz aynen sürecektir” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın her şartta yanında ve arkasında olacağını söyleyen Bahçeli, “Sayın Cumhurbaşkanımızın yaptığı görüşmeleri, kurduğu ilişki ağlarını, icra ettiği ikili temasları saygıyla karşılıyor, zatı devletlerini daha da rahatlatmak için bir kez daha feragatle hareket edip karşılıksız inisiyatif alıyor ve bu tercihimizi aziz milletimizle paylaşıyoruz” dedi.Temmuz 2024
PSÇPCCP
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Daha Fazla Güncel Haberler