Bizimle iletişime geçin

Kültür-Sanat

İDHF Bülteni ilk sayısı ile okuyucularıyla buluşacak

İsviçre Demokratik Haklar Federasyonu’nun (İDHF), resmi yayın organı olarak yayın hayatına başlayan İDHF Bülteni, Haziran 2024 tarihli ilk sayısı ile okuyucularıyla buluştu.

İki aylık periyodlarla yayınlanması hedeflenen İDHF Bülteni’nde, Avrupa ve İsviçre kamuoyundan işçi sınıfı, kadınlar, çocuklar ve göçmenler başta olmak üzere tüm ezilen kesimleri ilgilendiren haber-yorumların yanı sıra İDHF’nin dönemsel faaliyetlerinin değerlendirildiği ve çeşitli politik gündemlere ilişkin değerlendirme yazılarının yer alması planlanıyor.

İDHF Bülteni Yayın Kurulu, ”Başlarken..” isimli giriş yazısında ”İDHF bülteni, yaşadığımız sorunların birlikte çözümü üzerinden örgütlülüğümüzü derinleştirme ve kolektif bir akıl yaratma, üyelerimizin fikir ve düşünsel üretimlerini (şiir, resim, öykü) paylaşımında işlevsel bir araç olma ve onlarla düzenli ilişki yaratma ihtiyacı üzerinden yaşam buldu. Bir sonraki sayımızda sizlerden gelecek görüş, öneri ve geri dönüşler dikkate alınarak biçim ve içerik daha geliştirebilir. Unutmayalım ki: Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz!” ifadelerine yer verdi.

İDHF Bülteni’nin 1. sayısında yer alan bazı yazı başlıkları şöyle;

*Dayanışma mı Rekabet mi?

*Neden ve Nasıl Bir Dernek?

*Haftalık 30 Saat Çalışma Hakkı İçin Harekete Geçelim!

*Ecevit Piroğlu’na Özgürlük!

İDHF Bülteni’nin sayılarının baskı alınarak kurum üye ve taraftarları başta olmak üzere ilgili kamuoyuna ulaştırılacağını ifade eden Yayın Kurulu, ayrıca bültene dijital olarak da erişilebileceğini belirtti.

İDHF Bülteni’nin ilk sayının PDF’ne ulaşmak için tıklayın.Temmuz 2024
PSÇPCCP
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Daha Fazla Kültür-Sanat Haberler