Bizimle iletişime geçin

Gençlik

Gençlik örgütlerinden SGDF için dayanışma çağrısı

Gençlik örgütleri, SGDF üyeleri hakkında açılan ve 14 Eylül’de görülecek olan dava için dayanışma çağrısında bulundu.

Gençlik örgütleri, Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu’na (SGDF) yönelik polis operasyonunda tutuklanan ve 14 Eylül’de hakim karşısına çıkacak gençler için İnsan Hakları Derneği (İHD) Ankara Şubesi’nde basın toplantısı gerçekleştirdi. Birçok dernek üyesi gencin katıldığı basın toplantısında, “Baskılar tutuklamalar gençliği yıldıramaz, SGDF’li tutsaklara özgürlük” pankartı açıldı.

‘Biz bu saldırıları çok iyi tanıyoruz’

Tutuklanan SGDF üyeleri için yapılan açıklamada konuşan Zeynep Ülger, iktidarın dernek üyelerinin mücadelelerinin meşruluğunu kriminalize etmek için düzmece iddianamelerle hapishanelerde tutulduklarını vurguladı. Konuşmasında iddianamelere konu edilenleri açıklayan Ülger, “YÖK’e karşı yapılan eylemler, genç kadınların 8 Mart çağrıları, işgalci savaşa ve kimyasal silaha karşı eylemler, tarikat yurtlarında intihar eden Enes Kara için eyleme katılma, Sivas ve Maraş Katliamı anması yapmak, gençlik kültür evleri açmak. Gençlik Örgütleri olarak bizler bu operasyonları ve saldırıları çok iyi tanıyoruz” diye konuştu.

‘Mücadele edenlere siyasi kırım’

Gençliğin iktidar tarafından yapılan saldırıların mücadelenin tüm kuvvetlerine yöneltildiğini ve gençlerin geleceksizliğe ve yoksulluğa mahkum edildiğini belirten Ülger, “Politik özgürlüğümüze dört bir yandan saldıran faşist AKP-MHP iktidarı gençliğin mücadele alanlarına saldırarak gözaltı, tutuklama ve baskılarla izole etmek istiyor. Suruç’ta katliam ile bitiremediği gençliği bugün tutuklamalarla bitirmeye, tasfiye etmeye çalışıyor. Faşist AKP- MHP iktidarı gençliğin, işçilerin, emekçilerin, kadınların LGBTİ+’ların çıkardığı açtığı her mücadele kanalına saldırıyor; adalet arayışında olan Şenyaşarlar’ın, Cumartesi Anneleri’nin taleplerinin duyulmasını engellemeye çalışıyor, Kürt halkının özgürlük talepleri ve ezilenlerin bütün özlemleri için mücadele edenlere siyasi kırım operasyonlarıyla saldırıyor. Gözaltı, tutuklama ve baskılarla sindirmeye çalışıyor” diye belirtti.

‘Mücadeleye devam’

Gençlik örgütleri olarak iktidarın yozlaşmasını ve çeteleşmesini istediği gençliğin mücadeleye devam edeceğini belirten Ülger, 14 Eylül’de gerçekleşecek duruşmalar için dayanışmaya çağrısı yaptı.  (MA)



Mayıs 2024
PSÇPCCP
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Daha Fazla Gençlik Haberler