![](https://gazetepatika22.com/wp-content/uploads/2023/09/van-valiligi-1.jpg)
DEM Partili Abdullah Zeydan’ın seçimi kazandığı ancak mazbatanın AKP adayı Abdulahat Arvas’a verildiği Van’da Valilik’ten adeta ‘OHAL’ kararı geldi.
İl Seçim Kurulu kararının ardından halkın protestosuna polisin biber gazı ve tazyikli suyla karşılık verdiği Wan’da valilik 15 gün boyunca her türkü eyleme yasak getirdi.
Valilikten yapılan açıklamaya göre “Valilik ve Kaymakamlık makamlarınca uygun görülenler hariç olmak üzere, gösteri yürüyüşü, açık hava toplantıları ve kapalı yer toplantıları ile her türlü basın açıklaması, oturma eylemi ve anket yapılması, çadır ve stant kurulması/açılması, imza kampanyası düzenlenmesi, bildiri, broşür ve el ilanı dağıtılması ve her türlü protesto eylemi” yasaklandı.
![](https://gazetepatika22.com/wp-content/uploads/2023/06/gazete_patika_logo-2.png)