Bizimle iletişime geçin

Güncel

Sarıgazi’de 2 Temmuz anmasına çağrı: Baskıya, katliamlara, gericiliğe birlikte dur diyelim

Sivas Katliamı’nın 31’inci yılında Sarıgazi 2 Temmuz İnisiyatifi, salı günü yapılacak anma yürüyüşüne çağrı yaptı.

Sivas Katliamı’nın 31’inci yılında Sarıgazi 2 Temmuz İnisiyatifi Salı günü yapılacak yürüyüşe çağrı yaptı. “Baskıya, Katliamlara, Gericiliğe Karşı 2 Temmuz’da Sokağa, Eyleme” denilen çağrı şu şekilde:

“2 Temmuz Sivas Katliamı’nın 31. yılında katliamı unutmadığımızı, unutturmayacağımızı haykırmak için buluşuyoruz. Bizleri açlığa, yoksulluğa mahkum edenlerden, başta Filistin halkı olmak üzere mazlum halkları savaş ve saldırganlıkla katledenlerden, baskı, şiddet ve yasaklama politikalarıyla aydın, yazar, devrimci, sosyalistleri tutsak edenlerden, kayyım saldırısıyla halk iradesini yok sayanlardan birlikte hesap sormak için buluşuyoruz. Doğayı kar ve rant uğruna tahrif edip, hayvanları ve tüm canlılığı yok etmek isteyenlerden, Mardin, Amed’de olduğu gibi yangınlarla, doğal afetleri katliama dönüştürenlerden hesap sormak için buluşuyoruz. 

Gerici eğitim politikalarıyla gençlerin geleceğini çalanlardan, tek dil, tek din, tek millet diye bizlere zulmü reva görenlerden, kadın katillerden hesap sormak için buluşuyoruz. Yeni Sivas, Maraş, Ankara, Amed, Suruç, hapishane katliamları yaşanmasın diye buluşuyoruz. Sömürüyü, baskıyı artıran bu düzenden hesap sormak, insanca bir yaşam istiyoruz demek için buluşuyor, bir ağaç gibi tek ve hür, kardeşçe yaşamı örgütlemek için yürüyoruz.

2 Temmuz Salı günü yapacağımız anma, hesap sorma yürüyüşümüze sen de katıl. Baskıya, katliamlara, gericiliğe birlikte dur diyelim. 2 Temmuz Salı 19.30 Vatan Ortaokulu’nda buluşuyor, Demokrasi Caddesine yürüyoruz.“Temmuz 2024
PSÇPCCP
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Daha Fazla Güncel Haberler