Bizimle iletişime geçin

Güncel

Halfeti’de ‘toplu oy’ kullanıldı, DEM Partililer itiraz etti

Urfa’nın Halfeti ilçesinde toplu oy kullanması üzerine 2 okulda itiraz edildi, oy kullanma işlemleri durduruldu.

Seçim öncesi de ‘taşıma oy’ tartışması ile gündemde olan Urfa’nın Halfeti ilçesinde DEM Partililer, hilelere karşı itirazlarda bulundu. Urfa’nın Halfeti ilçesindeki Hilalli İlköğretim Okulu ve Özmüş Ortaokulu’nda toplu oy kullanıldığı ortaya çıktı.

MA’nın haberine göre, sabah saat 05.00’te Hilalli İlköğretim Okulu’nun etrafını saran ve silahlı oldukları öğrenilen bir grup, okulda bulunan müşahitleri okuldan çıkararak toplu oy kullandı. Müşahitlerin tehdit edilerek çıkarıldığı okulda, itiraz eden 2 YRP müşahidi darp edildi. 600 seçmenin bulunduğu mahallede yapılan usulsüzlüğe ilişkin tutanak tutulurken, itirazlar üzerine sandıkta oy kullanma işlemi durduruldu.

Dem Partililer müdahale etti 

Durumdan haberdar olup okula gelen DEM Parti Urfa Milletvekili Ömer Öcalan, mevcut belediye başkanı ve adayı Şeref Albayrak’ın korumaları ve taraftarlarının saldırısına uğradı. Öcalan ve DEM Partililerin okuldaki bekleyişi sürerken, İl Seçim Kurulundan bir hakimin konu hakkında görevlendirildiği öğrenildi.

Kayıtlı olmadıkları sandıkta toplu oy kullandılar

Halfeti Belediye Başkanı ve AKP adayı Şeref Albayrak ve beraberindeki 100 kişinin kırsal Özmüş mahallesindeki ortaokulda birlikte oy kullanmaya çalıştığı iddia edildi. DEM Parti’nin yaptığı itiraza göre, 07.50 sıralarında okula gelen ve birçoğu mahalle kütüğüne kayıtlı olmayan 100 kişinin beraberlerinde getirdikleri zarf ve pusulalarla oy kullandıkları belirtildi.

Durumu kayıt altına almak isteyen DEM Parti müşahidi darp edilerek telefonundaki görüntüler silindi. Okulun etrafı jandarma ile sarılırken, içeride bulunan tüm görevlilerin dışarı çıkarıldığı öğrenildi. Burada da oy kullanma işleminin durdurulduğu öğrenildi. Nisan 2024
PSÇPCCP
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 

Daha Fazla Güncel Haberler