Bizimle iletişime geçin

Güncel

DEM’li vekillerinden Boğaziçi Köprüsü’nde eylem: ‘Kayyım defol’

Hakkari’deki kayyum darbesine tepki göstermek üzere DEM Parti lilletvekilleri Boğaziçi Köprüsüne pankart astı; darbecilerin kaybettiğini halkların kazanacağını vurguladı.

Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Eş Sözcüsü Cengiz Çiçek ile İstanbul milletvekilleri Kezban Konukçu ve Celal Fırat, Hakkari Belediyesi’ne kayyum atanmasına ilişkin Boğaziçi Köprüsüne “kayyum defol” pankartı astı.

Pankartın asılmasının hemen ardından milletvekilleri köprüde bir konuşma yaptı. HDK Eş Sözcüsü Çiçek, “Gezi’den Kobanê’ye, İstanbul’dan Hakkari’ye kaybeden darbeciler olacak. Kazanan Kürdistan ve Türkiye halkları olacak. Biz kazanacağız” dedi.

DEM Parti milletvekilli Kezban Konukçu, Kürt halkının iradesinin gasp edilmesine izin vermeyeceklerini belirterek, kamuoyuna şu çağrıda bulundu: “Çünkü Kürt halkının iradesinin gasp edilmesi demek tüm halkların iradesinin gasp edilmesi demektir. Bu yalan ve talan düzeni devam etsin diye sürekli ve sürekli Kürt halkının iradesini gasp ediyorlar. Bunu kabul etmiyoruz. Buradan bütün demokratik kitlelere çağrımızdır; bu kayyım zihniyetine karşı bir arada durmak zorundayız. İnsanları eşit kardeşçe yapabildiği bir ülkeyi hep birlikte kurabilmek için bir araya gelmek zorundayız.”


DEM Parti Milletvekili Celal Fırat ise, “‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ diyeceksin ama halkın iradesine kayyım atayacaksın. Eğer egemenlik kayıtsız şartsız milletin ise kesinlikle halkın iradesine saygı göstermeliler. Zafer bizimdir” dedi.

Milletvekilleri alkış ve zılgıtlar eşliğinde, “Bijî berxwedana Colemêrg” sloganı attı.Temmuz 2024
PSÇPCCP
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Daha Fazla Güncel Haberler