Bizimle iletişime geçin

Güncel

Kırıkkale Hapishanesi’ndeki açlık grevi 6’ncı gününde

Kırıkkale F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Hapishanesi’nde 6 tutuklunun hak ihlallerine karşı başlattıkları süresiz-dönüşümsüz açlık grevi 6’ncı gününde devam ediyor.

Kırıkkale F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Hapishanesi’nde hak ihlallerine karşı 6 tutuklu 12 Haziran’da süresiz-dönüşümsüz açlık grevine başladı. Tutuklular Rıdvan Kaya, Fikret Erden, Serhat Erdemci, İhsan Oral, Baran Gül ve Orhan Doruk aileleriyle yaptıkları telefon ihlaller son bulana kadar grevi sürdüreceklerini söyledi. 

Açlık grevi 6 gündür sürüyor

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre; açlık grevindeki hasta tutuklulardan Fikret Erden’in annesi Sıdıka Erden, oğlu ile yaptığı telefon görüşmesini aktardı. 6 tutuklunun baskılar son bulmadan açlık grevini sonlandırmayacaklarını aktardıklarını söyleyen anne Erden, “Hastalar, buna rağmen onlara işkence ediyorlar. Sularını kesiyorlar, yemek vermiyorlar. Çocuklarımızı aç ve susuz bırakıyorlar. Bu baskılara karşı ellerinden sadece bu eylem geliyor” dedi.

Oğlu Erden’in Kırıkkale Cezaevi’ne isteği dışında sevk edildiği günden beri baskı gördüğünü ifade eden anne Erden, tutukluların insani taleplerinin karşılanmasını istedi. 

‘Yavaş yavaş öldürüyorlar’

İnsan hakları kurumlarına çağrıda bulunan Erden, herkesin sorumlu davranması gerektiğini söyledi. Erden, “Bütün insan hakları kurumlarına, örgütlerine çağrımız sessiz kalmamaları yönündedir. Çocuklarımız hasta ama tedavi edilmiyorlar. Benim oğlumun kolu kırık ama halen ameliyat olmadı. Şimdi ne durumda bilmiyoruz. Biz sadece sesini duyabiliyoruz. Talepleri bir an önce karşılanmalıdır. Ya bıraksınlar, ya da talepleri karşılansın. Ama ne yazık ki ne bırakıyorlar, ne de tedavi ediyorlar. Bu şekilde yavaş yavaş öldürüyorlar” diye konuştu.Mart 2024
PSÇPCCP
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Daha Fazla Güncel Haberler