Bizimle iletişime geçin

Dünya

ABD Başkanı Biden adaylıktan çekilmek için ‘vahiy’ bekliyor

ABD Başkanı Joe Biden, Demokratların adaylığı konusundaki endişelerini yatıştırmak amacıyla bir televizyon programında verdiği röportajda, adaylıktan çekilmesini ancak “Yüce Tanrı”nın ikna edeceğini söyledi.

81 yaşındaki Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Joe Biden, geçen hafta Donald Trump’la yaşadığı tartışmanın ardından bazı Demokrat yetkililer ve bağışçılar tarafından dile getirilen, kendisinin kenara çekilip daha genç bir adaya yer vermesi gerektiği fikrine bir kez daha karşı çıktı.

ABC News’te seçmenlere hitaben yaptığı açıklamada, görev yapmaya uygun olduğunu garanti etmek amacıyla bilişsel teste girmeyi ve sonuçları kamuoyuna açıklama talebini reddedeceğini söyledi.

Röportaj boyunca Stephanopoulos, başkana bir dönem daha görev yapma kapasitesi konusunda baskı yaptı ve Bay Biden’a sağlığı ve kazanma yeteneği konusunda inkar içinde olup olmadığını sordu.

“Başkan olmaya veya bu yarışı kazanmaya benden daha uygun birinin olduğunu düşünmüyorum,” dedi Bay Biden, geçen haftaki kötü performansının sebebini yorgunluğa ve “kötü bir soğuk algınlığına” bağladı. Başkan, geçen haftaki tartışma programında olduğundan daha net yanıtlar verdi ancak sesi yine zayıf ve zaman zaman kısık çıkıyordu.

Cuma günü Wisconsin, Madison’daki bir mitingde gösterdiği performansla keskin bir tezat oluşturuyordu. Orada enerjik Bay Biden, geçen haftaki CNN tartışmasındaki feci performansını kabul etti. “O zamandan beri çok fazla spekülasyon oldu. Joe ne yapacak?” dedi kalabalığa.

“İşte cevabım. Tekrar aday oluyorum ve kazanacağım,” dedi Bay Biden, kritik savaş alanındaki eyaletteki destekçileri onun adını haykırırken.Temmuz 2024
PSÇPCCP
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Daha Fazla Dünya Haberler