Bizimle iletişime geçin

Güncel

Tutsak gazeteci Dicle Müftüoğlu açlık grevine başladı

DFG Eşbaşkanı ve MA editörü Dicle Müftüoğlu, “Mesleki faaliyetleri kriminalize edilerek hapsedilen bir gazeteci olarak sessizliğe karşı sesimi yükseltiyorum” açıklaması yaparak, tecride karşı açlık grevi eylemine başladığını açıkladı.

Sincan Kadın Kapalı Hapishanesi’nde tutsak edilen Dicle Fırat Gazeteciler Derneği (DFG) Eşbaşkanı ve Mezopotamya Ajansı (MA) editörü Dicle Müftüoğlu, açlık grevi eylemine başladığını duyurdu.

Avukatları aracılığıyla açıklama yapan Müftüoğlu, eylemini 5 Şubat’a kadar sürdüreceğini belirtti.

Müftüoğlu’nun mesajı şöyle: “Düşünen, konuşan, gerçekleri yazan herkesin hapsedildiği bir Türkiye gerçekliğinde yaşıyoruz. Aslında hapsedilen, tecrit edilenin hakikat olduğunu biliyoruz. Tecride karşı cezaevlerinde başlatılan açlık grevi devam ediyor. İfade özgürlüğüne, hakikate, demokrasiye, özgürlüklere uygulanan tecrit ve yok sayma kaynağını İmralı Cezaevi’nde sürdürülen politikadan alıyor. Tüm bu karanlığın dağılması için tecridin kırılması gerekiyor. Ben de mesleki faaliyetleri kriminalize edilerek hapsedilen, hukuksuzluğun sonuçlarını bizzat yaşayan bir gazeteci olarak yaratılan sessizliğe karşı sesimi yükseltiyorum. Hakikat karanlıkta kalmasın diye herkesi de ses yükseltmeye çağırıyorum.”Şubat 2024
PSÇPCCP
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829 

Daha Fazla Güncel Haberler