Bizimle iletişime geçin

Güncel

TKP’nin Merkez Bankası’nın önündeki eylemine polis saldırdı: 20 gözaltı

Türkiye Komünist Partisi (TKP) Ankara İl Örgütü bugün Merkez Bankası önünde eylem yaptı. Polisin saldırdığı eylemde 20 parti üyesi gözaltına alındı.

Türkiye Komünist Partisi, Merkez Bankası önünde eylem düzenledi “Halkı yoksullaştıranlardan hesap soracağız” sloganıyla yapılan eyleme polis saldırdı. 20 kişi gözaltına alındı.

Türkiye Komünist Partisi Ankara İl Örgütü bugün Merkez Bankası önüne yürüyüş yaparak protesto gösterisi düzenledi. “Bu memleket bizim” sloganlarının atıldığı eylemde Amerika’dan Merkez Bankası başkanı, İngiltere’den ekonomi bakanı getirilerek ülkenin iyice bataklığa sürüklendiği ifade edildi. 

TKP Ankara İl Başkanı Ali Ufuk Arikan, eylemin ardından yaptığı açıklamada,” Halkı gün gün yoksullaştıran, patronlar ne emrediyorsa onu yapanlardan hesap sormak için buradayız. Günlerdir Mehmet Şimşek ve Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan güzellemelerini izliyoruz. Sadece Cumhur İttifakı ve yandaşları değil, aynı ismi, Mehmet Şimşek’i Hazine’nin başına geçirmek için türlü görüşmeler yapan Millet İttifakı da bu güzellemelerin bir parçası. Diyorlar ki piyasanın gerçekleri yapılıyor artık, güven vereceklermiş, ABD bizimle daha iyi ilişkiler kuracakmış bu sayede, patronlar daha rahat olacakmış, liyakat sahibi isimler göreve gelmiş. Bu masallara karnımız tok, hem Şimşek hem Hafize Gaye Erkan patronların, ABD’nin emir erleri, ikisi de tarikatçı, ikisi de patron dostu. Onların önemsediği tek şey kendi koltukları, patronların daha da zenginleşmesi için ellerinden geleni artlarına koymamak. İşte tam da bu yüzden buradayız” dedi.

Arikan, seçimden bu yana geçen her dakikada halkın daha fazla yoksullaşmasına dikkat çekerek “Halkı soyanlardan, halkı gün geçtikçe daha fazla yoksullaştıranlardan hesap soracağız. Onlar saraylarında, holdinglerinde, makam koltuklarında keyif yaparken, halk elini kolunu bağlayarak oturacak sananlar yanılıyor. İşte buradayız. Halkı soyanlardan, bu güzel ülkemizi sadece patronlar için cennet haline getirmek isteyenler korksunlar, karşılarında bu ülkenin yurtseverleri, devrimcileri var. Bu ahlaksız sömürü düzenine mutlaka son vereceğiz” ifadelerini kullandı. 

AKP’nin ekonomi politikalarının protesto edildiği eylemde 20 TKP üyesi gözaltına alındı. TKP Ankara İl Örgütü bir açıklama yayımlayarak gözaltıların derhal serbest bırakılması gerektiğini duyurdu. (soL)Haziran 2024
PSÇPCCP
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Daha Fazla Güncel Haberler