Bizimle iletişime geçin

Güncel

MEB öğrencilere iş güvenliği eğitimi verilmesini reddetmiş

 Milli Eğitim Bakanlığı,  MESEM’lerde çalıştırılan öğrenciler için ücretsiz iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verme talebini reddetmiş.

Okulların kapılarını tarikatlara, Diyanet’e sonuna kadar açan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Fişek Vakfı Enstitüsü’nün, iş cinayetleri yaşanan meslek lisesi ve mesleki eğitim merkezi (MESEM)’lerde çalıştırılan çocuklar (öğrenciler) için ücretsiz iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verme talebini reddetmiş.

Evrensel’de yer alan habere göre; MESEM’lerde son dönemde artan iş cinayetlerine karşı göstermelik önlemler açıklayan MEB’in, sahada çocuklar için çalışmalar yürüten Fişek Vakfı Enstitüsü’nün, Ankara’da meslek liseleri ve Antalya’da ise MESEM’lerdeki öğrenciler için ücretsiz iş sağlığı ve iş güvenliği eğitimi verme talebine kulak tıkamış.

Fişek Vakfı Enstitüsü Vakfı Başkanı Oya Fişek imzasıyla Aralık 2023’te Yenimahalle İlçe Milli Müdürlüğü’ne gönderilen yazıda meslek lisesi öğrencilerinin uygulamalı eğitimleri esnasında iş sağlığı ve iş güvenliği konusunda yaşanan sorunlara işaret edilerek “Uygun görülen mesleki ve teknik eğitim veren liselerde vakıf gönüllülerimiz tarafından ücretsiz eğitimler vermek istiyoruz” talebine ilçe milli eğitim müdürlüğü,  ‘iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri uzmanlarımız tarafından verilmektedir’ denilerek talebin uygun görülmediği yanıtı verildi. Fişek Enstitüsü’nün Antalya’da MESEM’ler için yaptığı çağrı da kabul görmedi. 

Şubat 2024
PSÇPCCP
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829 

Daha Fazla Güncel Haberler