Bizimle iletişime geçin

Güncel

KESK: Emekçilerin deprem tazminatı ödensin

KESK Adana Şubeler Platformu, Maraş merkezli depremden etkilenen Adana’daki kamu emekçilerinin deprem tazminatının ödenmesini istedi.

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Adana Şubeler Platformu, 6 Şubat’ta Maraş merkezli meydana gelen depremden etkilenen Adana’daki kamu emekçilerinin deprem tazminatının ödenmesi talebiyle basın toplantısı düzenledi. Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) Adana Şubesi’nde yapılan açıklamada konuşan BTS Adana Şube Başkanı Tonguç Özkan, depremden etkilenen kentlerde görev yapan personele ödeneceği belirtilen deprem tazminatının ödenmediğini belirtti. 

Özkan, “Yapılacak olan bu ödemelerde hem Adana iline bağlı ve OHAL ilan edilen birçok ilçenin ödeme kapsamına alınmaması hem de fiili çalışma zamanları gerekçe gösterilerek, birçok kamu personeli bu tazminattan ya hiç faydalandırılmamış ya da eksik ödeme yapılarak mağdur edilmişlerdir. Ayrıca Adana ili sınırları içerisinde ikamet edip, Yenice, Tarsus, Mersin gibi yakın yerleşim yerlerinde çalışan çok sayıda kamu personeli de depremi aileleriyle birlikte fiilen yaşamalarına rağmen bu tazminattan faydalanamamaktadır. Sonuç itibariyle Adana ilimiz de bütün ilçeleriyle birlikte 6 Şubat depremini yaşamış ve etkilenmiştir. Bu nedenle deprem tazminatı ile ilgili yaşanan bu mağduriyetlerinin giderilmesi için Cumhurbaşkanlığı Genelgesi’nde gerekli değişiklik ve düzenlemelerin yapılarak, söz konusu deprem tazminatının ilçe ayrımı olmadan ve fiili çalışma şartı aranmaksızın Adana ili sınırları içerisinde çalışan ve ikamet eden tüm kamu personeline eksiksiz olarak ödenmesi gerekmektedir” dedi. Nisan 2024
PSÇPCCP
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 

Daha Fazla Güncel Haberler