Bizimle iletişime geçin

Emek

İzmir Şehir Hastanesi inşaatında işçiler iş bıraktı

İzmir’in Bayraklı ilçesindeki şehir hastanesi inşaatında Elektromak Mühendislik bünyesinde çalışan İnşaat ve Yapı İşçileri Sendikası’na bağlı işçiler, ödenmeyen ücretler, kötü barınma ve beslenme şartları nedeniyle iş bıraktı.

İzmir’in Bayraklı ilçesindeki şehir hastanesi inşaatında, Elektromak Mühendislik bünyesinde çalışan İYİ-SEN üyesi işçiler, sendikanın sosyal medya hesabından ödenmeyen ücretler, kötü barınma ve beslenme şartları nedeniyle iş bıraktıklarını açıkladı.

ANKA’nın haberine göre, işçilerin yaptığı açıklama şöyle: “İzmir Şehir Hastanesi şantiyesinde ELEKTROMAK bünyesinde çalışan üyelerimiz ödenmeyen ücretler ve kötü barınma ve beslenme koşullarına karşı iş bırakarak cevap veriyoruz. Taleplerimiz kabul edilene kadar eyleme devam edeceğiz. İnşaat işçisi köle değildir.”

İYİ-SEN’in sosyal medya hesabından, işçilerin sağlıklı olmaktan oldukça uzak barınma koşulları da paylaşıldı.

Yapılan paylaşımda şu ifadeler kullanıldı: “İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi şantiyesinde çalışan üyelerimizin yatakhaneleri tahta kurusu ve haşere dolu. Hiçbir önlem almayan firmaları uyarıyoruz, bizleri köle zihniyetinde çalıştıran patronlar gerekli cevabımızı örgütlü gücümüzle vereceğiz. İnşaat işçisi köle değildir.” Şubat 2024
PSÇPCCP
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829 

Daha Fazla Emek Haberler