Bizimle iletişime geçin

Emek

İZENERJİ ve İZDOĞA işçileri eyleme başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından işten çıkarılan İZENERJİ ve İZDOĞA işçileri işlerine geri dönme talebiyle belediye önünde oturma eylemine başladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları Temizlik Bakım ve Organizasyon Hizmetleri Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. (İZENERJİ) ile İzmir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruması, İyileştirilmesi, Müşavirlik ve Proje Hizmetleri Tic. ve San. A.Ş.’de (İZDOĞA) işten çıkarılan işçiler, belediye binası önünde basın açıklama gerçekleştirdi.

İşçiler adına konuşan İZENERJİ işçisi Sertan Çalgıcı kendilerine, “Sizi işe Tunç Soyer aldı” denildiğini belirterek “İşten çıkarıldığımızın haberini, kimimiz masal evlerinde öğrencilerimizle dersteyken, kimimiz eşya taşırken, kimimiz ise personel kartlarımızı teslim almaya gittiğimizde öğrendik. İçimizde kredi borcu olan, eşi işsiz ve çocuklarına bakmakla yükümlü olan arkadaşlarımız var. Bir arkadaşımız engelli olarak işe alındığı halde işine son verildi.” dedi.

Oturma eylemi yapıldı

İzBB Başkanı Tugay’a seslenen Çalgıcı “Bizleri haksız yere işinden etmek, nasıl bir sosyal demokratlık? Bizler, haksız yere çıkarıldığımız işlerimize geri dönmek ve İzmir halkına hizmet üretmek istiyoruz. Buradan belediye başkanımız Cemil Tugay başta olmak üzere, CHP İzmir İl Örgütü’ne ve belediye bürokratlarına sesleniyoruz; Bizleri işimize iade edin. İşlerimize dönene kadar mücadelemizi sürdüreceğiz! Bugünden itibaren Egemenlik binası önünde başlattığımız eylemimizi İzmir halkının desteğiyle işimize geri dönene kadar buradayız.” diye konuştu.

İşçiler basın açıklamasının ardından belediye önünde oturma eylemine başladı.Temmuz 2024
PSÇPCCP
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Daha Fazla Emek Haberler