Bizimle iletişime geçin

Güncel

Buca Belediyesi işçilerinden ek protokol eylemi: Gelirde adalet istiyoruz!

Buca Belediyesi işçileri, Genel-İş ve belediye arasında yürütülen ek protokol görüşmelerinin tıkanmasına tepki göstererek açıklama yaptı.

 Genel Hizmetler İşçileri Sendikası (Genel-İş) İzmir 5 No’lu Şubesi, örgütlü olduğu Buca Belediyesi işçileri için belediye ile sürdürdüğü ek protokol görüşmelerinin tıkanması üzerine belediye binası önünde basın açıklaması düzenledi. “Gelirde adalet istiyoruz, geçinemiyoruz” pankartını açan işçiler, sık sık “Birleşe birleşe kazanacağız”, “Gelirde adalet istiyoruz” ve “İş ekmek yoksa barış da yok” sloganları attı. 

Açıklamayı yapan Genel-İş İzmir 5 No’lu Şube Başkanı Ahmet Savaş Aras, belediye işçilerinin birçok açıdan ayrımcılıkla karşı karşıya olduğunu belirterek, işçilerinin yaşadıkları sorunlara her geçen gün yenisinin eklendiğini dile getirdi. Aras, konuşmasına şöyle devam etti: “Siyasal iktidar tarafından çalışanlara yönelik yapılan ya da yapılması planlanan kısmi düzenlemelerde belediye işçilerinin adı bile ne yazık ki geçmiyor. Kamu işçileri ve kamu çalışanlarına yönelik yapılan düzenlemelerden belediye işçileri yararlanamıyor ve dışında tutuluyorken işçilerin haklarına saldırılar hız kesmiyor. Belediye işçilerinin mağduriyetleri giderek artıyor.”

‘Haklarımızı kullanacağız’

Ağır ekonomik koşullarda işçilerin geçinemez hale geldiğini aktaran Aras, belediye işçilerinin maaşlarında iyileştirme olması için ek protokol yapılmasını istediklerini vurguladı. Bu talebin karşılıksız bırakılarak işçilerin mağdur edildiğini kaydeden Aras, “Talebimize kulak tıkayan ve ek protokol imzalamayı reddeden belediye yönetimlerini bu yanlıştan dönmeye çağırıyoruz. Yüksek enflasyon, zamlar ve eriyen alım gücünün yarattığı geçim sıkıntılarıyla mücadele eden; her gün kentleri kent halkı için yaşanılır hale getiren Buca Belediyesinde çalışan kadrolu ve şirket işçilerinin sesine kulak tıkayanlara karşı İzmir 5 Nolu Şube olarak mücadele edeceğimizi ve bu doğrultuda tüm haklarımızı kullanacağımızı buradan belirtiyoruz” diye konuştu.Şubat 2024
PSÇPCCP
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829 

Daha Fazla Güncel Haberler