Bizimle iletişime geçin

Güncel

Selahattin Demirtaş üst araması dayatması nedeniyle görüşe çıkmadı

Selahattin Demirtaş’ın avukatı Ramazan Demir, Edirne Hapishanesi’nde tutsak olan Selahattin Demirtaş’ın üst araması dayatması nedeniyle avukat görüşüne çıkmadığını duyurdu. 

Edirne F Tipi Kapalı Hapishanesi’nde tutulan Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HDP) eski Eş Genel Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, avukat görüşüne çıkmadı. Demirtaş’ın avukatı Ramazan Demir, müvekkili ile görüşmek için Edirne Hapishanesi’ne gittiğini ancak Demirtaş’ın arama uygulamasını kabul etmediği için görüşe çıkmadığını duyurdu.

Demir, Adalet Bakanlığı’nın talimatıyla Demirtaş’tan odadan her giriş çıkışında ayakkabılarını çıkartması istendiğini söyledi. Demir, sosyal medyadan şu açıklamayı yaptı: “Seçimlere çok az bir zaman diliminin kaldığı şu günlerde, Edirne Cezaevi’nde Sayın Selahattin Demirtaş’a onur kırıcı üst araması dayatılmaya başlanmıştır. Adalet Bakanlığı’nın talimatıyla, bugünden itibaren, Sayın Demirtaş’ın görüş için odadan her çıkış ve girişinde, kameraların önünde ayakkabılarını çıkarması dayatılmaktadır. Sayın Demirtaş, bu uygulamayı onur kırıcı bir zorbalık olarak tanımladığını ve asla kabul etmeyeceğini belirterek bundan böyle aile, avukat ve milletvekili görüşlerine çıkmayacağını ifade etmektedir. Konuyla ilgili, DEM Parti Genel Merkezi de acilen bilgilendirilmiştir. Parti yetkilileri, Adalet Bakanlığı nezdinde girişimlerde bulunarak bu onur kırıcı dayatmadan derhal vazgeçilmesini isteyecektir.”Nisan 2024
PSÇPCCP
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 

Daha Fazla Güncel Haberler