Bizimle iletişime geçin

Güncel

Kayyım mitinginde 1 Mayıs tutsaklarının mesajı okundu: Daha güçlü geleceğiz

İstanbul’da 1 Mayıs eylemleri gerekçesiyle tutuklananlar, kayyıma karşı mitinge şu mesajı gönderdi: “Kalbimiz kayyumlara, baskılara ve geleceksizliğe karşı direnen herkesle beraberdir. Daha güçlü geleceğiz.”

Hakkari Belediyesi’ne kayyım atanmasına karşı İstanbul Kartal Meydanı’nda düzenlenen “Emeğimiz, özgürlüğümüz için kayyıma geçit vermeyeceğiz” mitingde 1 Mayıs eylemleri gerekçesiyle tutuklananların mesajları da okundu.  

Tutsakların gönderdiği mesaj şöyle: “Bugün burada emeğine, özgürlüğüne ve iradesine sahip çıkmak için bulunan tüm dostları selamlıyoruz. Bizler 1 Mayıs’ta Taksim Meydanı’na çıkmaya çalıştığımız için 5 Mayıs’tan bu yana hapishanede tutuklu bulunuyoruz ancak kalbimiz kayyumlara, baskılara, yoksulluğa ve geleceksizliğe karşı direnen herkesle beraberdir.

Gezi direnişinden bu yana iktidarın kabuslarından çıkmayan Taksim Meydanı 2024 1 Mayısı’nda emekçilere kapatıldı. Bu yasak ne yasaldır ne meşrudur. 1 Mayıs’ta İstanbul’un binlerce polisle ablukaya alınması iktidarın emekçilerin gücünden ve öfkesinden ve biriktirdiği isyan potansiyelinden duyduğu korkunun ifadesidir. Bizleri yandaş medyasıyla hedef göstererek tutuklamalarının altında yatan da yine bu korkudur. Bizim tutukluluğumuz 1 Mayıs’ta barikatta patlayan emekçilerin öfkesi, toplumsal muhalefetin sönmeyeceğinin kanıtı olmuştur.

Eylem yapmayı, sokağa çıkmayı suç sayan; ekmek ve özgürlük için mücadele etmeyi gayri meşru bir eylemmiş gibi gösterenlerin tek hedefi ekmeğimize ve özgürlüğümüze kastetmektir. Fakat hepsi boşuna, tutsak da düşsek, işte bu meydanda sesimiz sizlerin sesine karışıyor: Hiç kuşkumuz yok hapishaneden, evlerden, sokaklardan, fabrikalardan, üniversitelerden daha güçlü Mayıslar için daha güçlü geleceğiz; sokakları, meydanları özgürleştireceğiz.”Temmuz 2024
PSÇPCCP
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Daha Fazla Güncel Haberler