Bizimle iletişime geçin

Güncel

‘İsrail ile ticareti sürdürmek soykırıma ortak olmak’

Tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilenler için Çağlayan Adliyesi önünde açıklama yapan Filistin İçin Bin Genç, “Filistin için 5 değil, binlerce genciz, hepimizi yargılayacak yeriniz var mı? Filistin direnişinin yolundan yürüyeceğiz, mücadelemizden vazgeçmiyoruz” dedi.

Filistin İçin Bin Genç, tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilenler için Çağlayan Adliyesi önünde yaptığı açıklamada, İsrail ile ticareti sürdürmek soykırıma ortak olmak olduğunu vurguladı. Yapılan açıklamada, “Çağlayandayız, 5 arkadaşımız 30 Mart Filistin Toprak günü için düzenlediğimiz eylem gerekçe gösterilerek tutukluğa sevk edildi. Barışcıl şekilde gerçekleşen, hiç bir saldırı ve gözaltının olmadığı, sadece Filistin halkının Siyonist işgale karşı direnişinin sesini yükselttiğimiz eylemde attığımız “Katil İsrail İşbirlikçi Erdoğan” sloganı sebebiyle arkadaşlarımız ‘cumhurbaşkanına hakaret’ suçuyla yargılanıyor. Aylardır, Filistin halkının talebi neyse eylemlerimizde biz onu dillendiriyoruz. İsrail ile ticareti sürdürmek soykırıma ortak olmaktır, Filistin’e ihanettir Siyonistlerle tüm ilişkiler ticaret derhal kesilsin çağrısını haykırıyoruz. Dün Erdoğan, Türkiye’nin İsrail ile 9.5 milyar dolar hacmindeki ticaretini itiraf etti. Daha dün 8 aydır sürdürdükleri ticareti itiraf edenler, bugün tek bir Filistinli kardeşimizin canı, cebinize giren kanlı paradan değerlidir diyen 5 arkadaşımızı yargılıyorlar” denildi.

‘Filistin direnişinin yolundan yürüyeceğiz’

Filistin İçin Bin Genç açıklamada, Filistin direnişinin yolundan yürüyeceklerini  ve mücadelelerinden vazgeçmeyeceklerine şu sözler ile dikkati çekti; “Soruyoruz, bir halk katledilirken katille ticaret yapmak suç değil de, soykırıma ortak olmayın demek mi suç? İsrail’e çeliğinden enerjisine kaynak sağlamak suç değil de ticareti kesin, işgalciyle işbirliğine son verin demek mi suç? Dostlarımız “İsraille ticaret kesilsin demeniz için size kim emir veriyor, kim tarafından fonlanıyorsunuz” diye sorgulanıyor. Biz mücadele emrini yalnızca onurlu Filistin direnişinden alıyoruz! Soruyoruz, peki siz 8 aydır soykırımı fonlayan, artık itiraf ettiğiniz kanlı ticaretiniz için icazeti kimden aldınız? Esas suç Filistin halkı tüm dünyanın gözleri önünde katledilirken, elinizdeki yaptırım gücünü kullanmayıp bu kanlı ticareti durdurmak için soykırımın 8. ayına kadar beklemektir. Esas suç Gazze harap olana, on binlerce Filistinli katledilene kadar İsraile yaptırım uygulamamaktır. Esas suç Filistin işgalden özgürleşene kadar değil yalnızca ateşkese kadar ticareti durdurma kararı alıp soykırımcı israil’in meşruiyetini tanımaktır. Esas suç iki devletli çözümü savunarak Siyonist yapının varlığını kabul etmektir. Tekrar ediyoruz, Siyonistlerle iş birliği yapanları ifşa etmek suç değil, göğsümüzde onur nişanesidir. Filistin için 5 değil, binlerce genciz, hepimizi yargılayacak yeriniz var mı? Filistin direnişinin yolundan yürüyeceğiz, mücadelemizden vazgeçmiyoruz. Yüreği Filistin’le atan herkesi dayanışmaya çağırıyoruz. Yaşasın küresel intifada, kahrolsun Siyonistler ve işbirlikçileri!” diye belirtildi.Haziran 2024
PSÇPCCP
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Daha Fazla Güncel Haberler