Bizimle iletişime geçin

Güncel

İki ilde ev baskınları: DEM Parti yönetici ve üyeleri gözaltına alındı

İstanbul ve Diyarbakır’da yapılan ev baskınlarında DEM Parti yöneticileri ve Gençlik Meclisi üyeleri gözaltına alındı.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) yönetici ve üyelerine yönelik İstanbul ve Amed’de yapılan baskınlarda çok sayıda kişi gözaltına alındı. 

İstanbul’da yapılan ev baskınlarında DEM Parti Gaziosmanpaşa İlçe Örgütü Yöneticisi Doğu Yılmaz ile parti üyesi Süleyman Turgut gözaltına alındı. Gözaltı gerekçeleri öğrenilemeyen 2 isim İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.
 
Diyarbakır’da ise aralarında DEM Parti Gençlik Meclisi üyelerinin de olduğu çok sayıda genç yapılan ev baskınlarıyla gözaltına alındı. 
 
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan bir soruşturma kapsamında kent merkezi ve bazı ilçelerde polislerce ev baskınları yapıldı. Bu baskınlarında gözaltına alınanlardan isimleri öğrenilenler şöyle: “ Mert Figen, Oğuzhan Azbay, Ferhat Vural, Hebun Doğri, Canan Akan, Arda Eryılmaz, Baran Tarhan, Delil Güneşli, Berfin Subaşı, Muhammed Kahraman, Ferhat Çiçekli, Abdullah Arşimet, Eyüp Hekimoğlu, Cengiz Kazıcı ve Murat Sönmez.”
 
Polislerin arama yaptıkları evlerdeki eşyaları dağıttığı belirtilirken, gözaltı sayısının artabileceği kaydedildi.
 
Gözaltına alınanlar hakkında bir günlük avukat kısıtlılığı getirilmesinin yanı sıra soruşturma dosyasına da kısıtlama getirildiği öğrenildi. (MA)Mayıs 2024
PSÇPCCP
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Daha Fazla Güncel Haberler