Bizimle iletişime geçin

Güncel

Ahmet Şık’tan Gökhan Zan açıklaması: Dahlimiz yok ama payımız var

Gökhan Zan’ın TİP’ten aday olup ardından TİP’in desteğini geri çekmesine neden olan sürece ilişkin konuşan Ahmet Şık, “Dahlimiz yok ama sürecin böyle gelişmesinde payımız var” diyerek özür diledi.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, basına sızan ses kayıtlarının ardından partisinin desteğini çektiği Hatay adayı Gökhan Zan’ın durumu hakkında değerlendirmelerde bulundu. Konuyla ilgili Sözcü TV’de konuşan Ahmet Şık, Gökhan Zan’ı adaylığı açıklanmadan 2 gün önce tanıdığını ve sevdiğini söyledi.

Şık “Dahlimiz yok ama, sürecin böyle gelişmesinde payımız var. O yüzden Hatay halkından samimiyetle şahsım ve partim adına özür diliyorum” dedi.

7 Mart’ta TİP’in Antakya adayı Ecevit Alkan’ın Gökhan Zan hakkında uyarıda bulunduğunu aktaran Ahmet Şık, yaşananları şöyle anlattı:

“Gökhan Zan’dan bir para istendiği konusuna ben kaniyim açıkçası. Gökhan o süreçte ‘Benden gram şüpheniz varsa hemen adaylıktan çekilebilirim’ dedi. Ben kendisine inandım. ‘Kendinden şüphen var mı?’ diye sordum. ‘Hayır’ dedi. O zaman ‘Benim de yok’ dedim.

Şantaj, tehdit, haberleşmenin gizliliğini ihlalden suç duyurusunda bulunabiliriz dedik. Bunu kabul etti ancak ilginç bir şekilde Gökhan Zan bize şunu sordu: ‘Biz suç duyurdusunda buluduğumuzda, mahkemede bu konuşmalar vesaire konuşulur mu?’ Biz ‘Tabii ki gelir’ deyince ‘O zaman sadece haberleşmenin gizliliğini ihlalden suç duyurusu yapalım’ yanıtı verdi. 9 Mart’ta suç duyurusunda bulunduk ama şantaj ve tehdit kısmını kendisi istemedi…  

Daha sonra bana Lütfü Savaş’a yakın olduğunu düşündüğüm aracılar ses kaydını getirdi. 13 Mart gecesi 5 kişinin olduğu ortamda o kaydı dinledim. Telefondan dinledim. İnanmadım Gökhan’a ait olduğuna. Ertesi gün kulaklıkla defalarca dinledim. Ve maalesef Gökhan’a ait olduğunu anladım.

Durumu partiyle paylaştım. Gökhan’ı Hatay’a çağırdım… Ertesi gün 3 parti yetkilisiyle toplantı yaptık. Kaydı reddetti, deep fake dedi. Ben de ‘Kayıt gerçek, ancak kesilip biçildiğini’ söyledim.”

Gökhan Zan’ın spor yorumculuğu istediğini kabul ettiğini aktaran Ahmet Şık, “Futbol yorumculuğunun hakkı olduğuna inanarak söylüyor bunu. ‘siyasete girdem meslek kariyerimi yaktım. bu benim hakkım. Tabii ki isteyeceğim’ diyor. Bunu safça söylüyor. Nerede siyaset yaptığını, neyle mücadele ettiğini bile anlayamayan bir çizgiden söylüyor. Bunu duyunca çok şaşırdım ” diye konuştu.

Ahmet Şık, adli bilişim ve siber güvenlik uzmanından kayıtlarla ilgili rapor istediklerini ve 27 sayfalık raporda kayıtların doğru olduğunun belirtildiğini de anlattı.Nisan 2024
PSÇPCCP
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 

Daha Fazla Güncel Haberler