Bizimle iletişime geçin

Güncel

Kayyım atanan Hakkari Belediyesi’nde DEM Partili Meclis üyelerine polis engeli

DEM Partili Hakkari Belediye meclis üyeleri, gündem maddelerini belirlemek ve toplantı almak için gittiği hizmet binasına girişleri polis tarafından engellendi.

İçişleri Bakanlığı kararıyla 3 Haziran’da kayyım atanan Hakkari Belediyesi’ne giden DEM Partili meclis üyeleri, engellendi.

MA’nın haberine göre; Meclis üyeleri, temmuz ayı meclis toplantılarının gündemini oluşturmak üzere belediye binasına gitti. Meclis üyeleri belediyenin giriş kapısında polis engeliyle karşı karşıya kaldı. Hizmet binası kapısında engellenen meclis üyelerine polis, “Biz şimdi sorduk, belediye meclisi toplanmayacakmış. İçeride özel ve kişisel fatura ödeme gibi işlemleriniz var ise geçebilirsiniz” dedi. Meclis toplantısının alınmamasına karşı özel kalem ile görüşme talebinde bulunan meclis üyelerine polis, “Özel kalem şu an müsait değil. Görüşme durumununuz yok” diyerek talebi reddetti. 

Belediye Meclis üyeleri yapılan engelleme ve meclis üyelerinin toplantı kararını engelleme durumuna ilişkin içeriye geçerek tutanak tuttu. 

Ne olmuştu?

İçişleri Bakanlığı kararıyla Hakkari Belediyesi’ne 3 Haziran’da kayyım atandı. Görevden uzaklaştırılan Belediye Eşbaşkanı Mehmet Sıddık Akış’a ise, 10 yıldır devam eden bir davada 19 yıl 6 ay hapis cezası verilerek tutuklandı. DEM Parti’den belediye meclis üyeliğine seçilen isimler ise 7 Haziran’da kayyım yönetimini reddederek belediye eşbaşkan vekilini seçti. Belediye meclisi, Belediye Eşbaşkanı olan Viyan Tekçe’yi vekil olarak belirledi. Temmuz 2024
PSÇPCCP
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Daha Fazla Güncel Haberler