Bizimle iletişime geçin

Güncel

Şeyma Biran’ı katleden fail Ziya Ersoy’a müebbet hapis cezası

İstanbul Kadıköy’de 2022 yılında muayenehanesinde diş hekimi Şeyma Biran’ı katleden fail Ziya Ersoy’un yargılandığı davada mahkeme müebbet hapis cezası verdi.

Diş hekimi Şeyma Biran’ı, Kadıköy’deki muayenehanesinde kesici aletle katledilmesine ilişkin iki failin yargılandığı davanın karar duruşması görüldü. Kartal’da bulunan Anadolu Adliyesi 18’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, tutuklu fail Ziya Ersoy ile tutuksuz fail Abdullah Artut ve avukatları hazır bulundu.

Dosya savcısı, fail Ziya Ersoy’un olay yerine gitmeden önce kesici alet satın aldığını ve Şeyma’yı muayenehanesinde birçok yerinden kesici aletle katlettiğini ve Şeyma’nın çantasını da alarak olay yerinden kaçtığını belirtti.

Mütalaasını sunan savcı, fail Ziya Ersoy’un “Bir suçu gizlemek, delillerini ortandan kaldırmak veya işlenmesini kolaylaştırmak ya da yakalanmamak amacıyla tasarlayarak kasten öldürme” ve “iş yerinde silahlı yağma” suçlarından cezalandırılması, diğer fail Abdullah Artut’un ise katletme eyleminden haberdar olduğuna ve suç delillerini gizlemek kastıyla hareket ettiğine ilişkin “kesin ve inandırıcı delil bulamadığı” gerekçesiyle beraat talebinde bulundu.

Ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, fail Ziya Ersoy’un “Bir suçu gizlemek, delillerini ortandan kaldırmak veya işlenmesini kolaylaştırmak ya da yakalanmamak amacıyla tasarlayarak kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verdi.

Cezada “indirim” uygulamayan mahkeme, ayrıca “İş yerinde silahlı yağma” suçundan da 11 yıl hapis cezası verdiği fail Ziya Ersoy’un tutukluluk halinin devamına hükmetti. Diğer fail Abdullah Artut’un da “üzerine atılı suçu işlediği sabit olmadığı” gerekçesiyle beraatine karar verildi.Mayıs 2024
PSÇPCCP
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Daha Fazla Güncel Haberler