Bizimle iletişime geçin

Güncel

Özgür Gündem davası görüldü

Özgür Gündem gazetesinin yöneticileri ile yazarlarının gazetede yayımlanan yazıları nedeniyle “örgüt propagandası yapmak” ve “suç işlemeye alenen tahrik” iddialarıyla yeniden yargılandıkları davanın duruşması ertelendi.

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan Özgür Gündem gazetesinin yöneticileri ile yazarlarının gazetede yayımlanan yazıları nedeniyle Hüseyin Aykol, Ayşe Batumlu Kaya, Eren Keskin ve Reyhan Çapan hakkında “örgüt propagandası yapmak” ve “suç işlemeye alenen tahrik” iddialarıyla yeniden yargılandıkları davanın 8’inci duruşması İstanbul Adliyesi 14’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. 

Duruşmaya yargılananlar katılmazken, yargılananların avukatı Özcan Kılıç hazır bulundu.

Mahkeme heyeti duruşmada ilk olarak Reyhan Çapan ve Eren Keskin hakkında 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde “örgüt propagandası yapmak” iddiasıyla bulunan dosyaların birleştirildiği bilgisini paylaştı. Heyet ayrıca Ayşe Batumlu Kaya hakkında İstanbul 2’nci Asliye Ceza Mahkemesinde bulunan bir dosyası olduğu ve dosyayı istediklerini ancak dosyanın henüz kendilerine ulaşmadığını kaydetti.

Söz verilen iddia makamı, dosyadaki eksik hususların giderilmesini istedi.

Avukat Özcan Kılıç, Kaya hakkındaki dosyanın İstanbul Bölge Mahkemesi 17’nci Dairesi’nde olduğunu ve hükmün kesinleştiğini belirtti. Kılıç, dosyanın akıbetinin ilgili daireye sorulmasını talep etti.

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, avukat Kılıç’ın talebini kabul ederek, İstanbul Bölge Mahkemesi 17’nci Dairesi’ne müzekkere yazısı yazılmasına karar verdi. Duruşma 8 Ekim tarihine ertelendi.Haziran 2024
PSÇPCCP
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Daha Fazla Güncel Haberler