Bizimle iletişime geçin

Güncel

Ferit Şenyaşar verdiği ilk soru önergesinde maruz bırakıldıkları katliamı Meclis’e taşıdı!

Yeşil Sol Parti Urfa Milletvekili Ferit Şenyaşar, vekil seçildikten sonra İçişleri ve Adalet Bakanlıklarına verdiği ilk yazılı soru önergesinde maruz kaldıkları katliamın faillerini sordu.

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Urfa Milletvekili Ferit Şenyaşar, Meclis çalışmaları kapsamında İçişleri ve Adalet bakanlıklarına verdiği ilk yazılı soru önergeleri ile 14 Haziran 2018 tarihinde maruz kaldıkları katliamın faillerini sordu. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın yanıtlaması talebiyle verdiği önergede 14 Haziran 2018 tarihinde gerçekleşen katliama dair hatırlatmalarda bulunan Şenyaşar, “Gerçekleşen saldırı sonucunda Şenyaşar ailesinden 3 kişinin yaşamını yitirdiği olayla ilgili olarak mobese kayıtlarının bulunmadığı, olay sırasında hastanede bulunan güvenlik güçlerinin önleyici tedbirleri alamaması ve yaşanan tüm ihmaller söz konusu durum üzerinde ciddi şüpheler doğurmaktadır” diye belirtti.

‘İbrahim Halil Yıldız neden tespit edilemedi?’

Şenyaşar, Yerlikaya’nın yanıtlaması talebiyle şu soruları yöneltti:

Hastaneyi gören kaç adet mobese kamerası bulunmaktadır?

Hastaneyi gören mobese kameralarının çalışmama gerekçesi nedir?

Hastanede bulunan güvenlik görevlilerinin herhangi bir gözaltı işlemi gerçekleştirmemesinin nedeni nedir?

Birinci derece faillerinden biri olan ve 5 yıldır arama kararı bulunan İbrahim Yıldız’ın kendi kimliği ile giriş yaparak tedavi gördüğü hastanede tespit edilememe sebebi nedir?

İnsanların can ve mal güvenliğini korumakla görevli kolluk gücünün bu görevini yerine getirememesi sonucunda sorumlular hakkında idari bir soruşturma başlatılmış mıdır? Başlatılmış ise ne aşamadadır? Başlatılmamış ise başlatılmama gerekçesi nedir?”

Dava dosyalarını sordu

Şenyaşar, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’ın yanıtlaması talebiyle verdiği yazılı soru önergesinde, katliama dair yürütülen dava dosyalarına dair bilgi vererek şu soruyu yöneltti: “Adalet Bakanı olarak başladığınız yeni görevinizde yıllardır süregelen bu adaletsizliğin çözümü ve adaletin yerini bulması adına bir girişimde bulunmayı düşünüyor musunuz?”Mart 2024
PSÇPCCP
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Daha Fazla Güncel Haberler