Bizimle iletişime geçin

Dünya

FHKC’den tüm işçi ve sendikalara çağrı: İsrail’e giden silahları yüklemeyin

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC), yaptığı yazılı açıklama ile silah, petrol ve doğal gaz taşıyanlar başta olmak üzere bütün sendikalara, liman işçilerine siyonist işgale giden bütün gemileri yüklememe çağrısı yaptı.

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC), yaptığı yazılı açıklamayla tüm liman işçilerine siyonist İsrail’e giden hiçbir gemiyi yüklememe çağrısı yaptı.

“Filistin Halk Kurtuluş Cephesi bütün sendikaları, özellikle liman işçilerini, silah, petrol ve doğal gaz taşıyanlar başta olmak üzere, siyonist işgale giden bütün gemileri yüklemeye son vermeye çağırıyor” denilen açıklamada, petrol ve doğalgaz sektöründe, Arap şirketleri başta olmak üzere tüm şirketlere işgal ve şirketlerini boykot etme çağrısı da yapıldı.

İşgalle işbirliği yapan şirketlerle ilişkilenmenin Filistin halkına dönük soykırım, açlık, savaş ve kuşatma suçlarına da aktif katılım anlamına geldiği vurgulanan açıklamada, “Sendikaların işgal ve bağlı sendikalarla ilişkileri kesmeye yönelik spesifik düzenlemeler yapmasının, siyonist işgale karşı kapsamlı bir boykot örgütlenmesinin ve Filistin halkını katletmeye, aç bırakmaya ve kuşatmaya devam eden işgale silah, petrol, gaz ve çeşitli malzemelerin yüklenmesi ve taşınmasına ortak olmamanın gerekliliğini vurguluyoruz” denildi.

Açıklama, şöyle devam etti: “FHKC, İsrail’in en büyük silah sağlayıcısı ABD başta olmak üzere, işgale silah, malzeme ve petrol taşınmasını engelleyerek Filistin halkıyla dayanışma içerisinde olan herkesi selamlıyor. Gazze Şeridi’nde zulüm gören halkın ve Filistin halkının zaferi için dünyanın dört bir yanında çabalamaya devam eden sendikaları, mücadelelerini sürdürmeye, işgali boykot etmeye, meşruiyetine son vermeye ve silahların gidişini engellemeye çağırıyor.”Haziran 2024
PSÇPCCP
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Daha Fazla Dünya Haberler